Мъри победи Джокович, играе финал с Федерер

Любомир Тодоров 02 март 2012 в 17:45 1565 0

Анди Мъри е на финал в Дубай. Снимка: БГНЕС
Анди Мъри победи световния номер едно Новак Джокович с 6:2, 7:5 за един час и 22 минути игра и се класира на финала на турнира на твърди кортове в Дубай, ОАЕ, който е от сериите "АТР 500". На финала той ще играе срещу Роджър Федерер. Шотландецът, който е трети в схемата и четвърти в ранглистата, доминираше в двубоя и заслужено спечели двубоя. В първата част 24-годишният Мъри проби за 4:2 и в заключителния гейм. В следващата Анди започна отново с брейк. Така при 5:3 той сервираше за победата в двубоя. Тогава обаче сърбинът изригна и успя да върне пробива. Така се стигна до 12-ия гейм, когато Джокович подаваше за влизане в тайбрек. Мъри обаче стигна до два мачбола и затвори мача. Британецът завърши с пет аса и три двойни грешки.  На финала той играе срещу носителя на четири купи в Дубай Роджър Федерер. Той се наложи над Хуан Мартин дел Потро със 7:6(5), 7:6(6). Във втория тайбрек швейцарецът губеше с 3:6 точки, но спаси трите сетбола, за да триумфира.