Рекорд за най-бърз гол в Монтана

Любомир Тодоров 22 март 2012 в 17:14 1710 0

Футболистите на Светкавица в синьо) и Ботев завършиха 0:0. Снимка: БГНЕС
Нападателят на Черно море Мирослав Манолов отбеляза най-бързия гол в историята на "А" футболна група. В двубоя в Монтана от отложения 16-и кръг той вкара още в 6-ата секунда и после постигна хеттрик, а срещата завърши 3:1 за варненци. Манолов отне топката от Копаранов веднага след първия съдийски сигнал и с мигновен изстрел прати топката в мрежата на домакините. В 7-ата минута Антон Личков от домакините бе изгонен за удар без топка от съдията Станислав Тодоров. Въпреки това в 30-ата минута Луис Едуардо изравни за Монтана. В края на полувремето Манолов се разписа от дузпа за 2:1. Той оформи своя хеттрик за Черно море в 68-ата минута. Мирослав Манолов реализира дузпа за нарушение на Дюлгеров срещу Атанасов. Домакините обаче оспориха действията на главния рефер. Последният в "А" група Светкавица завърши 0:0 у дома с Ботев (Враца). Домакините от Търговище бяха по-добрият отбор, но направиха много пропуски. Това беше едва третата точка за новака Светкавица през сезона.   Резултати от ХVI кръг на „А“ група Светкавица – Ботев 0:0 Монтана – Черно море 1:3 Локомотив (Пд) – Лудогорец 1:0 Видима – Миньор 0:3 Славия – Левски 0:3 Калиакра – Черноморец 0:4 Берое – Литекс 1:1. От 20 часа ЦСКА – Локомотив (Сф).   Класиране Лудогорец – 45 т. Левски – 45 ЦСКА – 42 Черноморец – 40 Литекс – 38 Локо Пд – 36 Славия – 33.