Пиронкова отпадна от Australian Open след болезнен мач в Мелбърн

Деян Спасов 15 януари 2014 в 11:21 5491 0

Цветана Пиронкова

Цветана Пиронкова отпадна от Australian Open във втория кръг на първенството, след като се контузи и загуби мача с австралийката Саманта Стоусър с 6:2, 6:0.

Първият сет на мача бе равностоен до 6-ия гейм, когато Саманта Стоусър реализира пробив, започна да играе все по-агресивно със силни и много точни удари и резултатът дойде бързо. Втори пробив и австралийката затвори сета при 6:2.

В почивката между първите два сета Пиронкова усети силна болка в областта на лявото си бедро, поиска медицинска помощ и кракът й бе бинтован.

През втория сет обаче Пиронкова, вероятно заради болката, бе много далеч от обичайното си ниво и буквално изглеждаше безпомощна. Цветана продължи да има проблем с бедрото си и за жалост просто доиграваше мача. Стоусър от своя страна демонстрира спокойна и стабилна игра и взе втория сет с 6:0, като по този начин спечели двубоя и си осигури място в третия кръг на турнира.

Пиронкова не е имала нито една победа срещу Стоусър досега. Днешното поражение е четвъртото от четири изиграни мача между двете. С победата си днес австралийката сложи и край на серията от 9-те поредни спечелени мачове от Пиронкова.