Мартен Фуркад и Тора Бергер с трети титли в Руполдинг (видео)

Любомир Тодоров 11 март 2012 в 19:25 1596 0

Мартен Фуркад пропусна 2 мишени, но взе титлата. Снимка: БГНЕС
France's Martin Fourcade in the shooting area during the IBU World Cup Biathlon Men's 12.5 km Pursuit on February 6, 2011 in Presque Isle, Maine. Fourcade finished in seventh place. AFP PHOTO/DON EMMERT (Photo credit should read DON EMMERT/AFP/Getty Images)
Мартен Фуркад от Франция спечели масовия старт на 15 километра за мъже в последния ден на Световното първенство по биатлон, което се проведе в германския зимен център Руполдинг. При жените в състезанието на 12,5 км титлата е за норвежката Тора Бергер. И за двамата топспортисти това бяха трети златни медали от шампионата на планетата. Фуркад, който стана световен шампион в спринта на 10 км и в преследването на 12.5 км, направи две грешки в стрелбата и измина дистанцията за 38.25.4 минути. За французина това е общо четвърта световна титла в кариерата. Втори в масовия старт е Бьорн Фери от Швеция, който простреля всички 20 мишени, но остана на 3 секунди след победителя. Бронзовото отличие спечели сънародникът му Фредрик Линдстрьом с две грешки на огневия рубеж и изоставане от 3.4 секунди. При дамите Бергер направи хеттрик, като добави към титлите от индивидуалната дисциплини и смесената щафета и тази в масовия старт. Норвежката пропусна една мишена и финишира за 35:41,6 минути. Сребърният медал е за френската биатлонистка Мари-Лор Брюне, която изостана на 8,1 секунди от Бергер и също свали 19 мишени. Бронзовото отличие заслужи финландката Кайса Макарайнен. Интервюта с медалистите при мъжете