Тимът на Марица спечели за първи път в историята си турнира за Купата на България по волейбол при жените.
В препълнената зала "Олимпиада" в Пловдив финалистките от миналата година стигнаха до първия трофей в клубната си история, след като надиграха в спора за първото място Левски Волей с 3:0 гейма (25:18, 25:20, 25:14).
Пловдивчанки тотално доминираха в мача и напълно заслужено стигнаха до "чистата" победа. От състезателките на Левски Волей, които стигнаха до финала без загубен мач, се очакваше да окажат далеч по-сериозна съпротива на тима на домакините на турнира.
За състава на треньора Иван Петков най-резултатна с 16 точки бе Бояна Андреева. Диана Малинова добави 12,а Мира Тодорова завърши с 9 точки.
От отбора на Левски Волей на ниво се представи Нася Димитрова, която приключи срещата с 11 точки. Емануела Димитрова реализира 10, а Гергана Петрова - 9 точки.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец