„Лудогорец“ шокира ПСВ с 2:0

OFFNews 19 септември 2013 в 22:00 4001 3

Българският шампион "Лудогорец" (Разград) спечели гостуването си на ПСВ Айндховен с 2:0 и шокира, както холандския гранд, така и всички, които предварително бяха отписали момчетата на Стойчо Стоев.

“Зелените“ играха много силно на "Филипс стейдиъм" и заслужено спечелиха първата си победа в груповата фаза на Лига Европа. Първото полувреме завърши 0:0, а след почивката гостите нанесоха своя удар. В 60-ата минута Роман Безяк вкара чудесен гол с прехвърлящ удар от 40 метра, a Върджил Мисиджан пречупи домакините с втори гол в 74-ата.

Треньорът на ПСВ Филип Коку заложи на голяма част от своите резервни футболисти, най-вероятно с оглед на предстоящото през уикенда дерби срещу Аякс. За Лудогорец единствената промяна бе включването на Даниел Абало в титулярния състав на мястото на Иван Стоянов. Сред титулярите на разградчани имаше едва двама българи - направилият поредния си силен мач вратар Владислав Стоянов и капитанът Светослав Дяков.

Следващият мач на Лудогорец е на 3 октомври в Разград срещу Динамо (Загреб)