Григор Димитров загуби от Анди Мъри на Australian Open

OFFNews 25 януари 2015 в 15:26 7972 7

Григор Димитров

Първата ни ракета в мъжкия тенис Григор Димитров загуби на Australian Open от трикратния финалист Анди Мъри. Оспорваната срещата продължи близо 3 часа и половина.

В мач за място на осминафиналите Димитров загуби с 4:6, 7:6(5), 3:6, 5:7.

Григор започна отлично двубоя и поведе в резултата при сервис. Анди Мъри обаче бързо успя да изравни и накрая победи в първи сет с 6:4.

Вторият сет беше изключително оспорван, продължи час и 10 минути и завърши с победа за Григор Димитров със 7:6.

Така двамата съперници си размениха по един гейм - 1:1.

Решаващият сет завърши 7:5 в полза на Мъри.

Малко преди да загуби Григор хвърли ракетата си ядосан на земята и я счупи.

23-годишният Григор Димитров за втора поредна година достигна до осминафиналите на Australian Open. Той играе за седми път срещу 27-годишния Анди Мъри и за втори път на турнир.

Миналата година Димитров достигна до 1/4-финалите, където отстъпи в четири сета пред испанската звезда Рафаел Надал. Мъри пък е трикартен финалист в Мелбърн.