Григор Димитров за първи път на 1/4-финал в Мадрид

Александра Маркарян 07 май 2015 в 16:17 5026 0

Григор Димитров спечели 1/8-финалния мач на турнира в Мадрид срещу срещу 9-ия в света Стан Вавринка и за първи път отива на 1/4-финал на този турнир за първи път в кариерата си.

Мачът продължи час и 59 минути.

Българинът спечели с резултат 7:6 (5), 3:6, 6:3.

След първите 51 минути игра на втория по големина корт "Аранча Санчес-Викарио" българинът спечели тайбрека и поведе със 1:0 сета.

Вторият сет обаче започна с пробив за Вавринка. Той спечели първите три гейма и до края му българинът не успя да обърне резултата. Сетът завърши с резултат 3:6.

В третия сет всеки вземаше подаването си до 4:3 за Димитров, когато след оспорван гейм и три точки за пробив българинът спечели гейма за 6:3, след което взе и подаването си и за първи път е на 1/4-финал в Мадрид.

Там вероятно ще се изправи срещу бившия №1 в света Рафаел Надал.

23-годишният Димитров и 30-годишният швейцарец Стан Вавринка играят за втори път 1/8-финал на турнира в Мадрид. Първия беше през 2013 г. и тогава победи Вавринка. Досега двамата тенисисти са се срещали 4 пъти на корта и са си разменили по две победи. Последните две - на клей и трева, от април 2015 г. и юни 2014 г., са за 23-годишния Димитров. Григор Димитров е достигал два пъти до 1/8-финалите на турнира - през 2014 и 2013 г. и до днес това беше най-доброто му постижение в Мадрид. 30-годишният швейцарец е финалист на турнира от 2013 г.