Григор Димитров във втори кръг в Маями

Любомир Тодоров 21 март 2012 в 18:07 1435 0

Димитров победи за по-малко от час
KEY BISCAYNE, FL - MARCH 24: Grigor Dimitrov of Bulgaria hits a forehand return against Sergiy Stakhovsky of the Ukraine during the Sony Ericsson Open at Crandon Park Tennis Center on March 24, 2011 in Key Biscayne, Florida. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)
Григор Димитров е вече във втория кръг в Маями на турнира от категория "Мастърс 1000" , след като беше безапелационен срещу играещия за Казахстан Михаил Кукушкин и го победи с 6:2, 6:2 само за 56 минути игра. Вчера Цветана Пиронкова се наложи над Петра Мартич от Хърватия с 6:3, 6:2 и ще играе утре срещу Сара Ерани от Италия, която е №21 в схемата във Флорида. Григор избра да сервира. И двамата тенисисти спечелиха първите си две подавания без напрежение. Димитров нанесе своя удар в шестия гейм. Той проби при втората си възможност, а след това затвърди. При 2:5 Кукушкин сервираше за оставане в частта. Но хасковлията стигна до сетпойнт на два пъти. При втория дори не се стигна до разиграване, защото роденията във Волгоград се изхитри да направи двойна грешка. Първият сет продължи 29 минути. Българинът продължи да доминира срещу 72-ия в ранглистата и взе на нула стартовия си сервис гейм. Веднага след това проби за трети път в мача. Последва затвърждаване на нула и седми пореден гейм за Гришо. Едва след това представителят на Казастан успя да прекъсне серията за 1:3. Отново се стигна до 5:2 и пак Кукушкин трябваше да подава за оставане в двубоя. Димитров стигна до два мачбола и триумфира при втория. Победата носи на Григор 25 точки за световната ранглиста, където е №101, както и 12 530 долара от наградния фонд. Той има да защитава обаче 70 точки от миналата година в Маями, когато преодоля квалификациите и отпадна в първи кръг на схемата. Следващият съперник на Димитров е №29 в схемата Хуан Игнасио Чела от Аржентина. Българинът е спечелил единствения си мач срещу този съперник. Миналата година на осминафиналите в Стокхолм на хард Григор се наложи с 6:2, 5:7, 6:1.