Григор Димитров сдаде титлата си от Лондон още във втория кръг

Деян Спасов 18 юни 2015 в 16:00 4324 1

Жил Мюлер отстрани Григор Димитров във втория кръг на турнира в Лондон след победа с 6:4, 7:6 на Централния корт в Куинс, Лондон.

Защитаващият титлата си от "Куинс клъб" Григор Димитров бе детрониран едва след втория си мач в надпреварата тази година.

Разочарованието идва, след като в първия кръг най-добрият български тенисист преодоля американеца Сам Куери.

Първият сет между Димитров и Мюлер премина равностойно, като първата ни ракета получи три шанса за пробив в третия гейм, но не се възползва от тях. Силният сервис на люксембургския състезател затрудняваше нашенеца през цялата първа част, а Гришо се пропука и допусна пробив в последния гейм при 4:5 и в крайна сметка отстъпи с 4:6.

Жил Мюлер започна втория сет със сервис гейм на нула, след което Григор отвърна с два аса при своето подаване - 1:1. До края на частта, подобно на първата, играта беше равностойна. Стигна се до тайбрек, в който Мюлер се оказа по-съсредоточен и спечели със 7-6 тайбрека, фиксирайки 7:6 краен резултат в сета.

С победата си днес Жил Мюлер си осигури място на четвъртфиналите, където негов съперник ще бъде победителят от мача Анди Мъри – Фернандо Вердаско.