Григор Димитров сдаде титлата си от Лондон още във втория кръг

Последна промяна на 18 юни 2015 в 16:00 3428 1

Жил Мюлер отстрани Григор Димитров във втория кръг на турнира в Лондон след победа с 6:4, 7:6 на Централния корт в Куинс, Лондон.

Защитаващият титлата си от "Куинс клъб" Григор Димитров бе детрониран едва след втория си мач в надпреварата тази година.

Разочарованието идва, след като в първия кръг най-добрият български тенисист преодоля американеца Сам Куери.

Първият сет между Димитров и Мюлер премина равностойно, като първата ни ракета получи три шанса за пробив в третия гейм, но не се възползва от тях. Силният сервис на люксембургския състезател затрудняваше нашенеца през цялата първа част, а Гришо се пропука и допусна пробив в последния гейм при 4:5 и в крайна сметка отстъпи с 4:6.

Жил Мюлер започна втория сет със сервис гейм на нула, след което Григор отвърна с два аса при своето подаване - 1:1. До края на частта, подобно на първата, играта беше равностойна. Стигна се до тайбрек, в който Мюлер се оказа по-съсредоточен и спечели със 7-6 тайбрека, фиксирайки 7:6 краен резултат в сета.

С победата си днес Жил Мюлер си осигури място на четвъртфиналите, където негов съперник ще бъде победителят от мача Анди Мъри – Фернандо Вердаско.

18.06 2015 в 17:03

Последното добро представяне на Григор беше финала на този турнир миналата година, където би Анди Мъри. Мисля, че критиките за смяна на терньора не са съвсем неоснователни. Гришо или трябва да направи нещо с играта и мотивацията си или трябва да смени треньора... или да падне обратно под топ 100. Успех!