Германия извади Гърция от Еврото

Лъчезар Вълев 23 юни 2012 в 01:23 1508 1

Снимка:newshub
Отборът на Федерална република Германия се класира за полуфиналите на европейското първенство по футбол, след като победи с 4:2 тима на Гърция. Бундестимът започна офанзивата си още от първия съдийски сигнла на "Гданск арена" в Полша. В третата минута Андре Шурле успя да направи добавка след удар на Сами Кедира, но голът беше отменен заради засада. В крайна сметка немците не оставиха и глътка въздух на Гърция, след като атаките към стражът на елините Михалис Сифакис се сипеха като дъжд. Гърците успяха да организират две по-опасни контраатаки, но те останаха без резултат. В 39-та минута капитанът на немците Филип Лам откри резултата за 1:0 след изстрел от 20 метра. Десет минути след началото на втората част пред погледа на германския канцлер Ангела Меркел, която беше дошла на стадиона, за да подкрепи тима си, Георгиос Самарас изравни резултата. В 61-та минута бундестимът отговори на удара и Сами Кедира с топовен изстрел от воле отново увеличи преднината на немците на 2:1. Минути по-късно след попадение на Клозе след изпълнение на ъглов удар резултатът стана 3:1 в полза на Германия. В 74-та минута Марко Ройс тотално попари надеждите на Гърция, след като Германия поведе с 4:1. В последните минути на мача Димитрис Салпингидис намали за 4:2 след изпълнение на дузпа. На полуфинала Германия ще се изправи срещу победителят от мача между Англия и Италия. Мачът ще се играе на 28 юни на Националния стадион във Варшава.