Сръбският тенисист Новак Джокович е все по-близо до сдаване на първото място в световната ранглиста.
Хърватинът Марин Чилич детронира шампиона от последните три години на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 4,3 милиона евро.
Чилич надви Джокович с 6:4, 7:6 (2) за 104 минути на корта в зала "Берси". Чилич съвсем заслужено победи, след като записа 27 уинъра, срещу 15 на Нолето.
Поражението на Джокович означава, че той може да загуби първото място в световната ранглиста, ако шотландецът Анди Мъри стигне до финала в Париж.
Мъри играе на четвъртфиналите срещу Томаш Бердих от Чехия, срещу когото е в серия от шест поредни победи.
Следващият съперник на Чилич пък ще бъде Джон Иснър от САЩ.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец