Две кенийки с положителни допинг проби на Световното

OFFNews 26 август 2015 в 14:33 2603 0

Кенийката Коки Манунга

Две кенийски атлетки са дали положителни допинг проби на Световното първенство по лека атлетика в Пекин.

Пробите на Коки Манунга и Джойс Закари са взети в дните преди началото на шампионата - на 20 и 21 август, а те са приели временното спиране на правата им.

Закари участва в сериите на 400 метра жени и се класира за полуфиналите, след като постигна национален рекорд в дисциплината – 59.71 сек.

Полуфиналът се се проведе вчера, но Закари така и не се появи на стартовата линия.

Коки Манунга участва в сериите на 400 метра с препятствия жени, но не се класира за следващата фаза.

До момента кенийските атлети се представят отлично на шампионата, като страната води в класирането по медали с 4 златни, 3 сребърни и 2 бронзови отличия.