Четири българчета с титли от Европейското по шахмат

OFFNews 14 август 2015 в 14:50 2950 5

Снимка Viasport

Светлен Иванов на награждаването

Четири бългачета спечелиха купи в първенството на Европейския съюз по шахмат за деца от 8 до 14 г., което се проведе в гр. Мурек, Австрия, съобщи Viasport.

Те са Надя Тончева, Светлен Иванов, Цветан Стоянов и Матей Петков.

Светлен (до 8 г.) и Цветан (до 12 г.) спечелиха с 9 от 9 възможни точки.

Надя Тончева е първа при момичетата до 10 г. със 7 точки и втора в главното класиране на турнира.

Матей Петков спечели турнира при 14-годишните. Той и още двама шахматисти завършиха с 6,5 т. от 9 възможни. С третия допълнителен турнирен показател Матей изпревари втория Максимилиян Маецков от Германия.

Наталия Грабчева пък зае третото място при 14-годишните момичета и шесто в главното класиране със своите 5,5 т.

Светлен Иванов, Матей Петков и Надя Тончева са състезатели на ШК Локомотив (София), а Цветан Стоянов – на ШК Бургас 64. Наталия Грабчева е възпитаник на Столичен център по шахмат, София.

В надпреварата се състезаваха момчета и момичета от 15 европейски страни.