Бразилия е на 1/2 финал след голяма победа над Колумбия

Деян Спасов 05 юли 2014 в 10:10 4043 0

Домакинът на Мондиала Бразилия победи Колумбия с 2-1 след голове на централната си двойка защитници Тиаго Силва и Давид Луис в труден четвъртфинален двубой от Световното първенство.

Голът за Колумбия отбеляза младата звезда на тима Хамес Родригес от дузпа.

В следващата фаза възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари ще се изправят срещу Германия на 8 юли от 23:00ч.

Домакините започнаха концентрирано четвъртфинала и изглеждаха тактически подготвени за трудния мач, който ги чака. Освен на тактика, "Селесао" този път разчиташе и на здрави единоборства, които сякаш сплашиха тима на Колумбия в началните минути.

Стабилната игра на Бразилия даде резултат още в седмата минута, когато капитанът Тиаго Силва се разписа, след като необеспокояван засече отблизо центриране от корнер и откри резултата за своя тим.

С напредването на двубоя напрежението все повече си казваше думата. До края на първата част атаките на Хамес Родригес и Хълк бяха най-опасните положения пред двете врати.

В началото на второто полувреме домакините сякаш дадоха инициативата на Колумбия. Тимът на Хосе Пекерман разиграваше все по-умело топката, но така и не успяваше да заплаши сериозно вратата на Жулио Сезар.

В 63-ата минута капитанът на "Селесао" и голмайстор в този мач Тиаго Силва си изпроси ненужен жълт картон и след него ще трябва да пропусне следващия важен двубой на тима си.

Пет минути по-късно капитанът на Колумбия Марио Йепес отбеляза гол, но попадението беше отменено заради засада.

В 69-ата минута дойде моментът на Давид Луис. Къдравият бранител на Бразилия отбеляза втори гол от фаул след топовен изстрел от около 30 метра.

Голът сякаш даде крила на домакините, които вместо да се приберат, започнаха да атакуват още повече в търсене на още един гол, с който да решат мача окончателно.

Интригата обаче остана жива в 80-ата минута, когато след категорично нарушение на Жулио Сезар срещу Карлос Бака младият нападател на Колумбия Хамес Родригес запази спокойствие и реализира отсъдената дузпа.

До края на мача драмата беше пълна, след като Колумбия продължи да атакува в търсене на изравнителен гол.

Две минути преди края Бразилия понесе жесток удар. Неймар се контузи и беше изнесен на носилка. Контузията изглежда сериозна и звездата на Бразилия може да пропусне следващия мач на тима си.

Последваха много напрегнати минути пред вратата на Сезар, но в крайна сметка бразилците удържаха и хвърлиха трибуните в екстаз. Бразилия е на 1/2 финал и е на две крачки от сбъдването на голямата си мечта и заветната шеста световна купа.

Състави:

Бразилия: Жулио Сезар; Майкон, Тиаго Силва, Давид Луиш, Марсело; Паулиньо (Ернанес), Фернандиньо; Хълк (Рамирес), Оскар, Неймар (Енрике); Фред;

Колумбия: Давид Оспина; Камило Сунига, Кристиан Сапата, Марио Йепес, Пабло Армеро; Карлос Санчес, Фреди Гуарин; Хуан Куадрадо (Кентеро), Хамес Родригес, Виктор Ибарбо (Рамос); Теофило Гутиерес (Бака).