Бербатов с първи важен гол за Монако (видео)

OFFNews 13 февруари 2014 в 00:48 6851 7

Снимка: lequipe.fr

Българската звезда на Монако Димитър Бербатов класира тима си за ¼-финалите в турнира за Купата на Франция.

Именно той отбеляза решителния гол за победата с 1:0 като гост на Ница. Българинът се появи като резерва в 64-ата минута и донесе успеха на тима си в продълженията (редовните 90 минути завършиха 0:0).

В 114-ата минута нападателят засече с върха на крака си едно центриране отдясно на Лукас Окампос. Младият вратар на Ница Муес Асен не успя да предвиди, че Бербатов ще стигне до топката и се хвърли в другата посока.

Преди да се разпише, Бербатов се отличи с един хубав удар с глава и няколко от чудесни извеждащи подавания за съотборниците му, които обаче завършиха без гол.

Това бе първо попадение за Бербатов, откакто премина в Монако в последния ден на трансферния прозорец. В неделя нападателят дебютира в дербито с Пари Сен Жермен, а във втория си мач днес донесе и важен успех на отбора си.

Следващият мач на Монако е в събота - гостуване на Бастия, 25-и кръг на Лига 1.