Барса отстрани Реал за Купата на краля, съдия им помогна

Васил Георгиев 26 януари 2012 в 12:43 1819 0

Реал-Барса
Реал-Барса
Световният клубен шампион Барселона се класира за полуфиналната фаза в турнира за Купата на Испания по футбол, след като отстрани кръвния враг Реал (Мадрид),  настоящ носител на отличието. В четвъртфинален мач-реванш, който се игра на "Камп Ноу", двата отбора завършиха 2:2 и с общ резултат от двата сблъсъка 4:3 в турнира продължават каталунците. Тимът на Реал изигра най-силния си мач срещу Барселона, откакто начело на отбора е Жозе Моуриньо и остана само на гол от отстраняване на съперника. Сериозна помощ Барса получи и от рефера Фернандо Тешейра. С неадекватните си отсъждания съдията направи всичко възможно да развали страхотното шоу, което предложиха двата колоса и бе много близо до това да успее. Играчите на Реал заредиха пропуски пред отличния Пинто от самото начало на двубоя. В 25-ата минута феноменален изстрел на Месут Йозил от 30-ина метра "парализира" стража на Барса, но топката удари горната греда и не пожела да влезе във вратата. Абсолютно нелогично в 43-ата минута Барса излезе напред в резултата, след като Педро бе изведен сам срещу Касийяс от Меси. Две минути по-късно Дани Алвеш с тупалка от границата на наказателното поле покачи на 2:0. След почивката играчите на Реал се хвърлиха още по-яростно в атаки и в 53-ата минута Серхио Рамос реализира. Реферът Тешейра обаче отмени попадението, връзвайки се на преиграване на Дани Алвеш, който си изпроси нарушение. Все пак в 68-ата минута Реал вкара, както точен бе Кристиано Роналдо. Четири минути по-късно с технично изпълнение резервата Карим Бензема възстанови равенството. До края играчите на Реал направиха всичко възможно да стигнат и до победно трето попадение, което щеше да ги класира за следващата фаза, но Пинто отрази всичко. В 88-ата минута реферът Тешейра отново реши да "изпъкне", измисляйки червен картон за Серхио Рамос. За Жозе Моуриньо това бе първо отпадане на воден от него тим на четвъртфинална фаза в турнир. Хосеп Гуардиола пък продължава никога да не е отпадал като треньор на този стадий от надпревара. "Играчите ми демонстрираха страхотна воля днес, за което искам да ги поздравя - коментира след мача Гуардиола. - Реал игра наистина страхотно. Това обаче прави нашия успех още по-сладък. Отборът на Реал днес бе феноменален, но турнирните битки се решават не от един а от два мача. Футболистите на Реал играха спокойно, тъй като нямаха какво да губят при така стеклите се обстоятелства в първия мач. Никой не би ги критикувал дори и при загуба. Бе изключително сложно да контролираме мача. Тимът на Реал показа характер. Двата бързи гола, които получихме сериозно усложниха ситуацията ни. Никога не сме си правили предварителни сметки какъв резултат би бил изгоден за нас. Във всеки мач играем за победа. Така бе и днес. С всеки следващ мач ни става по-трудно да се справяме с Реал. Изхвърлихме лидера в Примера дивисион от турнира за Купата на Краля, но и дадохме жертви. Двама основни футболисти - Алексис Санчес и Андрес Иниеста са с травми". "След показаното от играчите на "Кам Ноу" мисля, че всички ще се съгласите, че не заслужавахме такава съдба - заяви наставникът на Реал Жозе Моуриньо. - Истината обаче е, че много от футболистите ми не вярваха в успеха в Барселона. Показахме страхотна игра. Не мисля, че оплакванията на играчите на Барселона, че съдията ни е помагал могат да бъдат сериозни. По принцип не искам да коментирам съдийството. Дойдохме в Барселона за мача с надеждата, че можем да се преборим за нещо. Наясно бяхме, че ще е доста трудно. Надявам се феновете ни да са останали доволни от видяното, въпреки отпадането ни. Не мисля, че беше сложно да мотивирам футболистите преди този мач. Още повече, когато играят добре. Иначе преди мача в съблекалнята ни имаше приказки, че няма как да победим на "Кам Ноу". Това ме разочарова. Но трябва да попитате самите играчи защо мислят така". Капитанът на Реал Икер Касийяс бе бесен от отсъжданията на рефера. "Когато съдията ми вдигна жълт картон, му казах "След мача може да празнуваш с играчите на Барса". В онзи момент опитах да спра разправия между играчи на двата отбора. Реферът дойде при мен и ми вдигна картон".