България се класира за Европейското за юноши до 19 години

Ивайло Анев 27 май 2014 в 15:21 3614 1

Юношеският национален отбор на България до 19 години ще играе на финалите на Европейското първенство в Унгария през юли. Това се случи след като тази вечер възпитаниците на Александър Димитров победиха с 2:0 отбора на Чехия на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Така "трикольорите" постигнаха втори пореден успех в квалификациите, след като преди два дни надделяха с 2:1 над Швеция. Головете днес реализираха Никола Колев (52') и Антонио Вутов (61'), а в 69-ата минута Александър Любенов спаси дузпа, с което съхрани аванса на юношите.

В същото време - в Стара Загора, Швеция победи Италия с 3:1, което гарантира първото място на България. Дори да загубят от "скуадра адзура" в четвъртък на стадион "Берое", нашите няма как да бъдат изместени от върха, тъй като спечелиха преките двубои срещу чехите и шведите, които излизат едни срещу други в последния мач.