Лондонското метро ще презапише съобщенията си към пътниците заради политиката си за толерантност към различните видове сексуалност.
В резултат ще отпадне обръщението "дами и господа", а вместо това пътниците ще бъдат поздравявани с неутралното по отношение на пола "Добро утро на всички", "Добър ден на всички" и пр.
Според представител на управлението на обществения транспорт в Лондон нововъведението има за цел да накара всеки, независимо от неговата полова определеност или неопределеност, да се почувства добре дошъл в подземната железница.
Освен едно от най-космополитните места в света, Лондон е и град, който води активна политика в подкрепа на различията.
Персоналът на метрото вече е инструктиран да не употребява обръщението "дами и господа". Ако някой по навик нарече пътниците по този начин, ще му бъде напомнено да не го прави, обясниха от мениджмънта.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35235
5
15.07 2017 в 16:37
Поздрав!
20482
4
15.07 2017 в 14:14
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други