Европейската комисия е одобрила молбата на България за 12,5 млн. лева помощ за справяне с щетите от бедствията през зимата.
Това съобщи в Twitter българския евродепутат и зам.-председател на ЕК Кристалина Георгиева.
България ще получи средствата за справяне с щетите, нанесени от тежките зимни условия и наводненията.
Снежното бедствие в Родопите през март стана причина за смъртта на девет души. Стотици хора останаха в снежен капан и без ток и вода в продължение на дни.
Заради снежното бедствие се активизираха и десетки свлачища, бяха разрушени и много пътища. Сериозни щети бяха нанесени и върху електропреносната мрежа.
След снежната блокада страната беше обхваната и от наводнения заради топенето на снеговете.
От правителството пресметнаха, че за справянето с щетите от бедствията са необходими стотици милиони левове.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен