Българи извоюваха победа по време на тазгодишния географски фестивал в Санкт-Петербургския държавен университет в категория „Геопрезентация за региони и страни”.
Фестивалът е ежегоден и в него могат да участват рускоговорящи студенти, докторанти и млади учени (до 35 г.), като програма тази година бе посветена на 70-та годишнина от победата над Германия и края на ВСВ, както и на 170-годишнината от основаването на Руското географско дружество.
Според регламента на състезанието всеки отбор е трябвало да направи географска презентация за своя регион/страна в рамките на 10 минути. 6-членно жури от Санкт-Петербургския университет е оценявало географско съдържание, авторски труд, оригиналност, логичност на изложението и реакция на публиката по време на презентацията
Българската презентация е била озаглавена „50 нюанса от България” и е включвала 50 географски факта за историята, географията, стопанството, културата, фолклора, спорта и бита на българите.
Българите са триумфирали над 11 други университета, като отборът ни се е състоял от Димитър Желев, Бяла Момерова, Атанас Китев (НИГГГ на БАН), Илия Тамбураджиев, Десислава Христова, Лидия Семерджиева, Бойка Василева и Габриел Гутев. Ръководител на българската група на фестивала бе проф. д-р Румен Пенин, преподавател в Геолого-географския факултет на Софийския университет.
Представителите на страната ни са изнесли 2 научни доклада по фреме на фестивала - “Ландшафти на българските острови – Черно море и река Дунав” и “Защитени територии по Българското черноморско крайбрежие”.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16.04 2015 в 20:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Последни коментари
nata5
Путин намери още месо за фронта: Увеличава армията до 1,5 милиона
nata5
ВСУ с втори пробив в Курска област, взе под контрол и град Весьолое
nata5
''През 2028 Русия напада Словакия'': за какво става дума?
deyan_h
''През 2028 Русия напада Словакия'': за какво става дума?
dolivo
Тийнейджър с чук рани трима ученици и учител в руско училище