Дженсън Бътън откри сезона с титла

Любомир Тодоров 18 март 2012 в 09:37 1239 0

Бътън с трофея в Австралия. Снимка: ЕРА/БГНЕС
Британският пилот на Макларън Дженсън Бътън спечели първото състезание от сезона във Формула 1. Той триумфира в старта за Голямата награда на Австралия на пистата „Албърт парк” в Мелбърн. Световният шампион за 2009 година Бътън изпревари на старта своя съотборник и сънародник Люис Хамилтън, който потегли от полпозишън, и до края не даде на никого да го изпревари. 32-годишният Дженсън направи 58-те обиколки на пистата за 1:34,09.565 часа. Втори завърши защитаващият титлата си Себастиан Фетел с Ред Бул, който изостана с 2.239 секунди от Бътън. Третото място на подиума е за Хамилтън, който беше забавен при пит стоп в края на състезанието. Завръщането във Формула 1 на бившия световен шампион Кими Райконен бе ознаменувано със седмо място. Финландецът ще кара този сезон за отбора на Лотус. Вторият старт за сезона е следващата неделя, 25 март, в Малайзия.   Крайно класиране за Гран при на Австралия във Ф1 1. Дженсън Бътън (Макларън) - 1:34,09.565 ч 2. Себастиан Фетел (Ред Бул) +2.1 сек 3. Люис Хамилтън (Макларън) +4.0 4. Марк Уебър (Ред Бул) +4.5 5. Фернандо Алонсо (Ферари) +21.5 6. Камуи Кобаяши (Заубер) +36.7 7. Кими Райконен (Лотус) +38.0 8. Серхио Перес (Заубер) +39.4 9. Даниел Рикиардо (Торо Росо) +39.5 10. Пол ди Реста (Форс Индия) +39.7 сек.