Главната дирекция "Борба с организираната престъпност" (ГДБОП) разкри престъпна група, отвлякла бизнесмен. Мъжът бил държан няколко дни в плен, като бил принуден да прехвърли фирмата си. След като групата постигнала целта си, бизнесменът бил освободен, съобщиха от МВР.
Проведена е специализира операция в София, Благоевград, Пловдив и Враца. В хода ѝ са претърсени осем имота. Иззети са мобилни телефони, устройства за сканиране и засичане на радиочестоти и документи.
Задържани са шестима мъже. На всички установени членове на престъпната група са повдигнати различни обвинения - за отвличане, противозаконно лишаване от свобода, закана за убийство, телесна повреда и изнудване.
Полицейските действия са извършени под надзора на Софийската градска прокуратура.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7266
1
16.12 2024 в 23:48
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му