9 баски победиха Барселона (видео)

OFFNews 06 януари 2017 в 08:07 2723 1

Атлетик Билбао победи с храбра игра 2:1 Барселона в първи 1/8-финален двубой за Купата на Испания, игран на стадион "Сан Мамес". Реваншът е след седмица на "Камп ноу".

Коравите баски пратиха гостите в окдаун в рамките на три минути в средата на първото полувреме, когато Ариц Адурис откри резултата с глава, а след това подаде на Инаки Уилямс, разписал се с мощен изстрел. В добавеното време на първата част реферът Борбалан удари рамо на Атлетик, подминавайки нарушение срещу Неймар в наказателното поле.

Още в началото на второто полувреме Лионел Меси намали резултата от фаул. Десетина минути преди края домакините останаха с 9 души заради червени картони на Гарсия и Итураспе. Барса натисна здраво, но стигна само до греда на Меси. Все пак каталунците остават фаворити преди реванша благодарение гола на чужд терен.