Журналистът Елена Дюлгерова и внучето ѝ са жертвите на пожара в Стара Загора

OFFNews 11 януари 2025 в 21:24 5594 1
Елена Дюлгерова

Снимка Скрийншот

Елена Дюлгерова

Кореспондентът на вестник "Телеграф“ и дългогодишен сътрудник на "Гласове" Елена Дюлгерова и 4-годишното ѝ внуче са загиналите при пожар в Стара Загора, съобщи агенция "Фокус". 

Както по-рано съобщихме, сигналът за пожара е подаден след 23:00 часа. Пламъците са избухнали в жилищна кооперация на улица "Цар Калоян“ в града на липите. 62-годишната жена и внучето спели и не са усетили, че горят, обясниха пожарникарите.

Тялото на детето бе извадено по-късно през деня при повторен оглед, потвърди старши инспектор Михаил Михов, началник на група "Оперативен център" в старозагорската пожарна. Въпреки бързата реакция на огнеборците пожарът е бил с изключителна интензивност, което е наложило спешната евакуация на жители от съседните апартаменти.

62-годишната Елена Дюлгерова е направила опит да спаси своето внуче, но за съжаление е загинала от задушаване. Първоначалните данни сочат, че причината за пожара е неизправност в сушилня.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    1605

    1

    Mumko

    12.01 2025 в 10:38

    Светла им памет и съболезнования :( трагедия голяма е това.
    Но защо не си четете статиите които пишете? Загинали са докато спят без да усетят нищо или жената е искала да помогне на внучето си и се е задушила?
     
    X

    Големият протест срещу бюджета 01.12.2025