Онлайн медиите да бъдат регулирани от Съвета за електронни медии, поиска шефът на СЕМ София Владимирова.
Законът за радиото и телевизията е доста тясна дреха, регулацията трябва да се променя заедно със своя сектор. В момента се получава свръхрегулация при радиото и телевизията, онлайн пространството стои изцяло извън регулация, а всъщност опасните явления да минават точно оттам, заяви Владимирова по бТВ.
Не става въпрос за цензура, а за регулация, подчерта Владимирова.
По думите й „в интернет хората възприемат информацията като фастфууд”, което е особено тревожно например по здравните теми. „В традиционните медии много трудно можеш да видиш негативни явления като дезинформация и език на омразата”, посочи тя.
От думите й стана ясно още, че БСП към момента не са подали официално документи за обявения си телевизионен канал.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11109
1
10.05 2018 в 12:51
със своите нахални искания!?
Малка ли е и в момента наложената Цензура до този
момент върху всички сайтове опериращи от територията
на страната, където всеки един КОМЕНТАР или ИЗКАЗВАНЕ
срещу властта се трие мигновенно от дежурните модератори !
Какво иска още тази овца . . .
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други