Държавният секретар на САЩ Марко Рубио отмени изплащането на безвъзмездни средства на обща стойност 215 млн. долара, предвидени за програми в редица държави, сред които и България, съобщи американското Министерство на държавната ефективност (DOGE) в социалната мрежа "Екс".
Държавният секретар Рубио "днес отмени 139 разточителни субсидии на стойност 215 млн. долара", пише в публикацията на новосъздаденото Министерство на държавната ефективност.
Според оповестената информация се отменя субсидия, предвидена за България, в размер на 1,7 млн. долара по програмата за медийна грамотност "Би МидияУайз" ("Be MediaWise").
Решението на Държавния департамент засяга и различни проекти във Великобритания, Узбекистан, Молдова, Бразилия, Беларус, Мавритания, Ливан, Тунис и др. страни.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20482
10
16.04 2025 в 13:15
Ето ги печелившите! Особено последните.
https://www.poynter.org/mediawise/international/bulgaria/
2985
9
16.04 2025 в 11:42
Може и да са откраднати. Ама може и да не са. Може и да са послужили за динансиране на факт-чекъри и т. н. Кофтито е, че е много трудно резултатите от подобни дейности да се измерят количествено. Много хора очакват, че щом са наляти някъде пари, би трябвало веднага да има очевиден резултат. А на практика рядко е така.
2985
8
16.04 2025 в 11:39
Смесваш нещата. По твоята логика - да премахнем стипендиите, помощите за инвалидност и т.н. И покрай сухото да изгорим всичкото сурово, а? Чудничко!
2252
7
16.04 2025 в 11:27
3935
6
16.04 2025 в 10:35
Имам предвид, че може и всичките пари да са откраднати без остатък, тъй като особена медийна грамотност не е постигната.
Някой от уважаемия форум да е бил обект на програма за медийна грамотност? Аз не.
24373
5
16.04 2025 в 09:21
Тези помощи удобно прикриват на локалния феодал кражбите, за да нямаме наши си средства за грамотност.
Много внимавайте като взимате подаяния, в каква зависимост ви превръщат.
Има причина в културата ни всеки индивид да не обича да е длъжник на друг.
На държавно ниво, изчезва това чувство, а причината е точно, че ти пречи да си решиш проблема.
Цяла Африка е на това дередже, щото външните пари или отиват в корупцията, или правят зависимост, заеади която локалните бюджети нямат нужда да съшествуват.
2985
4
16.04 2025 в 08:44
А представи си без нея! ;)
3935
3
15.04 2025 в 20:34
От друга страна обаче, не знам откога е тази програма, но особена медийна грамотност у населението не забелязвам.
-2600
2
15.04 2025 в 20:13
Само така! За мисирките един по-дълъг пръст...
2985
1
15.04 2025 в 20:11
Путлер доволно потрива ръчички и си мърмори "Молодец, Краснов, красавчик!".
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци