На 51-годишна възраст след дълго боледуване почина актьорът от Видинския театър Дейвид Славчев, който от 2018 г. бе и директор на театъра.
Той бе познат от екрана и като репортер от ранните години на "Господари на ефира".
Дейвид Славчев е репортерът, внесъл тайно гранатомет в сградата на Външно министерство - за да покаже, че мерките са сигурност там са слаби. След случая министерството бе първото, което монтира скенери и специален строг контрол на входа си.
Семейството му изказва искрени благодарности към екипа на проф. Николай Габровски от МБАЛ "Пирогов" за грижите, положени през последните седем месеца за него.
Актьорът е роден на 14 юли 1971 г.
Първите си крачки в актьорската кариера прави на сцената на Младежкия театър.
През 1991 г. е приет в НАТФИЗ в класа на проф. Стефан Данаилов.
Поклон пред паметта му!
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13935
1
07.06 2023 в 11:19
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие