Мирчев: За шефове на новините в телевизиите се назначават повратливи кебапчии. bTV е под контрола на Пеевски

Зам.-председателят на парламента Костадин Ангелов от ГЕРБ се извини на журналистите за думите на депутата от ПП-ДБ

Ружа Райчева 19 December 2025 в 14:03 7001 3
Ивайло Мирчев (ПП-ДБ) на парламентарната трибуна

Снимка БГНЕС/Антон Станков

Ивайло Мирчев на парламентарната трибуна

По време на днешните дебати в парламента съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев коментира свалянето на водещата на сутрешния блок на bTV Мария Цънцарова от ефир.

От "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) поискаха още днес на първо четене в ресорната комисия да се разгледа искането да се свали охраната на лидерите на ГЕРБ и "ДПС-Ново начало" Бойко Борисов и Делян Пеевски. По думите на лидера на ПП и бивш финансов министър Асен Василев охраната само на единия струва "по една детска градина годишно".

След като настояването на ПП-ДБ бе отказано, Ивайло Мирчев излезе на трибуната и критикува депутатите, че не чуват хората, които протестират:

"И в резултат на това нечуване и в резултат на това, че този модел все още продължава да работи по един безпардонен и изключително гнусен начин, преди малко от bTV е уволнена Мария Цънцарова. (...) Един независим български журналист е уволнен от частна медия, която е под контрола на Делян Пеевски. Нашата работа и работата на хората, които протестират е да изметем този, който звъни на шефката на мобилните оператори какво да има в новините и какво не."

Според Мирчев уволнението се дължи предимно на факта, че мобилните оператори също имат собственост в телевизиите. 

"Така се получава, защото в телевизиите собственост имат и мобилните оператори, на които определени хора, лидери на парламентарни групи, които казват какво да има и какво да няма по новините", твърди депутатът от ПП-ДБ.

По време на изказването си той каза още, че за шефове на публицистиката в телевизиите се назначавали "едни кебапчии, известни със своята повратливост, които са срам за журналистиката". Мирчев обвини ГЕРБ, че искат да превърнат журналистите в "държачи на микрофони".

След изказването му зам.-председателят на парламента Костадин Ангелов (ГЕРБ) се извини на журналистите, които е обидил Ивайло Мирчев в изказването си.

Следете новините ни в :

    Ружа Райчева

    Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2000

    3

    Gstanev

    20.12 2025 в 10:46

    Другарката Ружа днес по Дарик радио с благ тон ни обяснява , че ПП ДБ нямали принос към протестите. Крушата не пада по-далече от дървото - путинофила и тръмпист Андрей Райчев. Дерзайтй момиче , че като дойдат аверите на баща ти ще можеш само да кимаш умно с глава , без да можеш да си отваряш устата!

    1983

    2

    craghack

    19.12 2025 в 14:38

    По-добре късно отколкото никога! Казаното от Мирчев е сто процента вярно, колкото и Цънцарова да не заслужава грам да бъде канонизирана за светица от демократичната общност.

    2485

    1

    Stoyancho

    19.12 2025 в 14:17

    И защо чак сега се сетихаа
     
    X

    Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира