Габриела Наплатанова стана председател на СЕМ

Издигнатата от "Продължаваме промяната" Симона Велева лично предложила Наплатанова за председател

OFFNews 23 April 2026 в 12:54 19129 5
Габриела Наплатанова и Симона Велева

Снимка БГНЕС

Габриела Наплатанова и Симона Велева

На днешното си заседание Съветът за електронни медии избра Габриела Наплатанова за председател на медийния регулатор.

Постът по закон е за срок от една година. Досегашният председател на СЕМ Симона Велева реши да не се кандидатира за втори мандат.

Наплатанова - избрана в СЕМ от президентската квота на Румен Радев - беше предложена за поста от Симона Велева и от Къдринка Къдринова. 

Кандидатурата ѝ беше подкрепена и от Пролет Велкова. Галина Георгиева гласува с "въздържал се".

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    4057

    5

    IvoIvo

    24.04 2026 в 11:20

    Доста прозрачно, факт!

    10956

    4

    SpartakSofia

    23.04 2026 в 21:25

    Ето затова една снимка струва повече ит 1000 думи. Тези снимки обясняват импотентността на СЕМ. Много хора едва днес разбраха, че Наплатанова е там. Интересно кога ли ще се сетят и че недоразумението Милотинова и управителния й съвет са на зеления чорап…

    4005

    3

    Niko Kolev

    23.04 2026 в 15:10

    Още с избора на Милутинова се разбра накъде вървят нещата.

    10599

    2

    stanimir_13

    23.04 2026 в 14:45

    Наместват се нещата. Както винаги.

    3010

    1

    Снежка

    23.04 2026 в 13:16

    Габриела и Къдринка са назначени от Радев. Габриела и по линия на мъжа си е свързана с Радев. Всичко е точно. Радев е новият Тато.