Историята на ямайската атлетка Новлийн Уилямс-Милс покори сърцата на феновете покрай световното в Лондон. За нея завръщането в английската столица е по-особено, защото именно там на практика за нея започва битката за живот по време на олимпиадата през 2012 година.
Тя вече е научила страшната диагноза, че има рак на гърдата, а три дни след олимпиадата й е насрочена операция. Никой в ямайския отбор не знае за това. Новлийн плаче под душа, за да не забележат другите сълзите й. Формата й е отлична, но концентрацията й е на ниско ниво. Тя не разочарова съотборничките си и в крайна сметка печели бронз с щафетата 4 по 400 метра.
Операцията е извършена, но изследванията не са добри. Лекарите й казват, че ракът е добил агресивна форма и трябва да се премахнат напълно гърдите. Новлийн е разстроена. Тя разсъждава, че именно гърдите й я правят жена и се страхува от бъдещето.
В крайна сметка тежкото решение е взето, но ракът отново не е победен. Тя претърпява трета операция през ноември 2012, а два месеца по-късно са й поставени гръдни импланти. Месец по-късно тя се връща на пистата, но след шест месеца операции и терапии тялото й не прилича на атлетическо. В крайна сметка тя си връща предишната форма и през юни с.г. спечели шампионата на Ямайка.
След финала тя пада и се разплаква. Никой не разбира защо, но тя разкрива тайната си. "Стана ми по-леко. Приех новото си тяло. Дори и без гърди съм жена. Борбата с рака ме направи по-силна, макар че покрай всички операции се чувствах като пуйката за Деня на благодарността", споделя атлетката. През 2014 тя печели Диамантената лига на 400 метра, а през 2015-а с щафетата става световна шампионка, а в Рио стига до среброто.
В момента Новлийн е на 35, а световното в Лондон е седмото в кариерата й. Тя стигна до финала на 400 метра, но пресече линията последна. Все пак й предстои и участие с щафетата и този път тя е изцяло фокусирана върху бягането, а не както преди пет години - върху мислите за рака.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23293
1
12.08 2017 в 03:33
Пациентът е пациент. Той по принцип НЕ МОЖЕ нищо. Освен да умре, или да чака докторите и фармацевтите да му убият рака.
Ако ще има въпроси - с подобна дребна онкология започнах да се занимавам в средата на 80-е. После - с реална. Някакви резултати разбира се има, но те са работа главно на физиците, на второ място на биолозите, на трето - на химиците, при поддръжката на хирурзите, разбира се. И в никаква степен на пациентите. Там "волята за живот", "борбата", и прочее турски и израелски клиники, са си или реклама, или просто кьорави кинти.
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
САЩ повдигнаха обвинение на индийски милиардер за подкупи на стойност 265 млн. долара