Американката Габриел Томас е шампионка в надпреварата на 200 метра от турнира по лека атлетика на олимпийските игри в Париж 2024. 27-годишната състезателка не остави шанс на конкуренцията и финишира с време от 21.83 секунди.
Златната медалистка на 100 метра Джулиън Алфред от Сейнт Лусия се задоволи със среброто (22.08 секунди), а бронза остана за друга американка - Британи Браун (22.20 секунди). Силното представяне на атлетите от САЩ за вечерта започна със златото на Кол Хокър на 1500 метра, което бе постигнато с олимпийски рекорд от 3:27.65 минути.
Сред героите на вечерта се нареди и гръцкия състезател в скока на дължина Милтиадис Тентоглу. Той се превърна в първия атлет след Карл Люис, успял да защити олимпийската си титла в дисциплината, изпреварвайки Уейн Пинък (Ямайка) и Матиа Фурлани (Италия).


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Партията на Делян Пеевски готви контрапротест в подкрепа на кабинета (допълнена)
Ивайло Мирчев: Новият вариант на бюджета е по-лош и от предишния
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна