Състоянието на бразилската футболна легенда Пеле се влошава и той ще прекара коледните празници в болница в Сао Пауло, съобщиха от семейството му.
Пеле се нуждае от грижи, свързани с бъбречна и сърдечна недостатъчност, според медицинския доклад.
Считан от мнозина за най-великия футболист на всички времена, 82-годишният бразилец е хоспитализиран в болница "Алберт Айнщайн" от края на ноември, припомня БТА.
Пеле получава редовно медицинско лечение, откакто през септември миналата година беше отстранен тумор от дебелото му черво.
"Нашата Коледа у дома се отменя", написа дъщеря му Кели Нашименто в Инстаграм, благодарейки на хората за тяхната подкрепа. "Решихме с лекарите, че би било по-добре за нас да останем тук с всички грижи, които ни дава това ново семейство в клиниката "Айнщайн", обяснява тя в публикацията.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел