Временният треньор на Левски подаде оставка

OFFNews 21 август 2021 в 00:03 2134 0

Снимка Официален сайт на Левски

Временният треньор на столичния гранд Левски Живко Миланов подаде оставка след загубата с 1:3 от Ботев Пловдив при гостуването в Коматево от петия кръг на Първа лига.

"Трябва да си поемем вината, както и аз. Подавам си оставката. Утре ще говоря с ръководството. Хората, които управляват, да решат какво ще става оттук-нататък.

Казах на футболистите, че ще поема вината, но те остават в тази съблекалня и това, че старши треньорът ще бъда аз или някой друг, те сами ще трябва да излязат от тази ситуация. Някой трябва да поеме отговорност за тези слаби резултати в последните пет мача, ще преценим утре какво ще се случи. Окончателната дума ще има ръководството", каза Миланов след двубоя.

Голове за домакините паднаха след попадение на Тодор Неделев в продълженията на първата част от дузпа, автогол на Симеон Славчев в 66-ата минута и Антоан Бароан в 75-ата. Ради Цонев се разписа от 11-те метра за 3:1 в 80-ата минута. Столичани останаха с човек по-малко в края на първата част, когато Патрик-Габриел

Галчев беше изгонен, а Ботев получи право да изпълни дузпа, реализирана от Неделев.

Така Левски остана на 12-ата позиция с 3 точки, докато пловдивчани са лидер с 10.