Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Верея с първа победа в "Битката за Стара Загора"

OFFNews 01 декември 2016 в 17:06 1738 0

Дебютантът в Първа лига Верея постигна историческа първа победа над Берое в дербито на Стара Загора от 16-ия кръг на шампионата.

Воденият от треньора Александър Томаш тим победи с 1:0 на собствения си стадион "Трейс Арена", като в герой за Верея се превърна Амаду Сукуна след четвърт час игра.

Сукуна получи топката пред наказателното поле и с плътен удар опъна мрежата зад Благой Макенджиев.

След почивката футболистите на Берое опитаха всичко, за да обърнат развоя на мача, но натискът на "зелените" беше хаотичен и не даде резултат.

В 82-та минута беройци бяха близо до изравняването. Тогава първо Ради Кирилов стреля със задна ножица, но защитник изби, а после при добавката Кохей Като стреля от около 13-14 метра, но Караджов изби.

Така Верея събра 22 точки и заема седмото място във временното класиране. Отборът на Берое пък е 9-и с 18 и е сериозно заплашен да не попадне в първата шестица.