Велик Ботев Пловдив разпиля "партизаните" в Тирана (видео)

OFFNews 29 юни 2017 в 19:59 3242 0

Истинско щастие е да си фен на Ботев Пловдив тази година. След като спечели Купата на България в знаменит финал с Лудогорец, тимът записа шеметен старт в Лига Европа.

Българският тим отвя 3:1 Партизани в Тирана. Така до голяма степен предреши реванша в Бургас от първи квалификационен кръг на турнира. Но пък феновете, част от които се добраха до Албания след премеждия в Македония, със сигурност ще подкрепят своите. Мачът е в Бургас, което гарантира бира и плаж освен футболното шоу.

Ботев можеше да открие резултата още в първата минута, когато Крум Стоянов изскочи сам срещу вратаря, но си поведе лошо топката и Ходжа я улови.

Така се стигна до 5-ата минута, когато Сукай стреля леко отчаяно, но вратарят Чворович пусна топката в далечния ъгъл - 1:0 за домакините. Това въобще на смути нашите.

Първо удар на Неделев срещна ръката на съперник, но съдията не свири дузпа. После дойде логичното. В 27-ата минута Омар Косоко, героят от финала, отправи страхотен шут от 23-24 метра, който изненада вратаря - 1:1.

В 62-ата минута Ботев направи пълен обрат. Любимецът на феновете Тодор Неделев вкара след страхотен шут от 25 метра, забивайки топката в горния ляв ъгъл на албанската врата.

В 88-ата минута Косоко смълча съвсем и без това празните трибуни в албанската столица. Той открадна топката от защитата, подигра се с вратаря и отбеляза трети гол.

Състави

ПАРТИЗАНИ: 12. Ходжа, 10. Бата, 14. Мазрекай (63-Фили), 15. Котобели, 19. Траши, 20. Сукай, 22. Ибрахими, 31. Фезулаху, 36. Атанда, 77. Прогни (55-Бардхи), 88. Вила (74-Джиджива)

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 4. Генев, 7. Бризола (80-Тасев), 8. Неделев (90-Юсеин), 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 20. Косоко, 23. Минев, 25. Стоянов (84-Марин), 70. Димов