Украйна стигна 1/4-финалите на Евро 2020

OFFNews 30 юни 2021 в 01:00 2682 0

Отборът на Украйна достигна сензационно до 1/4-финалите на Евро 2020, след като отстрани Швеция. “Жълто-сините” надвиха скандинавския си съперник с 2:1 след продължения на стадиона в Глазгоу и в спора за място на 1/2-финалите ще се изправят срещу Англия на 3 юли в Рим.

Основна роля за успеха на украинците имаше Олександър Зинченко, който вкара първото попадение и подаде за второто, дело на Артьом Довбик в последната секунда на 120-ата минута. Зинченко даде аванс на Украйна в 27-ата минута. Последва натиск на Швеция. Две минути преди края на първото полувреме Емил Форсберг изравни.

През втората част и двата тима удариха греди, след което мачът влезе в продължения.

В тях Швеция остана с човек по-малко, след като бе изгонен централният бранител на Швеция Маркус Даниелсон, който влезе брутално в краката на Артьом Беседин. С човек повече Украйна наложи надмощие, което се материализира в последния момент.