Уест Бромич отнесе Арсенал

OFFNews 18 март 2017 в 16:22 1826 0

Уест Бромич победи Арсенал с 3:1 у дома в мач от 29-ия кръг на Премиър лийг. Това е седма загуба за гостите през сезона, с която "артилеристите" се отдалечиха на 5 точки от топ 4 в първенството.

Още в 12-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като Крейг Доусън засече с глава центриране на Шадли от корнер.

Три минути след това Алексис Санчес успя да изравни, след грешка на голмайстора Шадли, който проспа ситуацията в отбрана и позволи на чилиеца да засече отличен пас на Джака.

В 56-ата минута домакините отново поведоха в резултата. Робсън-Кану се оказа на правилното място и направи резултата 2:1. Крейг Доусън отбеляза ново попадение отново след изпълнение от ъглов удар в 75-ата миута - 3:1.

След тази загуба Арсенал продъжава със слабото си представяне в първенството. Възпитаниците на мениджъра Арсен Венгер се намират на 5-ото място с 50, само с точка повече пред шестият Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Мидълзбро.