Уелс и Швейцария не се победиха

OFFNews 12 юни 2021 в 18:07 911 0

Снимка Getty

Отборите на Уелс и Швейцария завършиха наравно 1:1 в среща от група "А" на европейското първенство по футбол.

Двубоят се изигра на Олимпийския стадион в Баку. През първите 45 минути гол не беше отбелязан, но и двата тима създадоха положения.

След почивката по-организираната игра на "кръстоносците" продължи и в 49-ата минута Бреел Емболо се разписа след асистенция на Джердан Шакири.

Последваха нови силни мигове в полза на Швейцария, но до второ попадение във вратата на "драконите" не се стигна.

В 74-ата минута Джоузеф Моръл центрира от корнер и Кийфър Муур с глава възстанови равенството в двубоя.

Пет минути преди изтичане на редовното време попадение на резервата Марио Гавранович правилно беше отменено заради засада след консултация с видео асистент рефера.
В 90-ата минута Бреел Емболо стреля опасно, но Дани Уорд отново беше на своето място и отби кълбото в ъглов удар.