Теглят жребия за Лига Европа и Шампионската лига

Последна промяна на 12 декември 2016 в 09:10 2743 0

Днес около обяд ще бъде изтеглен жребият за фазата на елиминациите в Шампионската лига и Лига Европа.

Безспорно най-голям интерес у българския фен предизвиква това кой ще е съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир.

Това ще стане ясно след 14 часа. Тимът от Разград ще бъде в урната на непоставените, заедно с другите три трети отбора в групите на ШЛ с по-слаби показатели, както и с 12-те отбора, завършили на второ място в групите на Лига Европа.

Сред потенциалните съперници на българския първенец са грандове като Аякс, Рома, Лион и Тотнъм, но има вариант "орлите" да изтеглят за противник и по-преодолими тимове като АПОЕЛ (Никозия), Генк, Османлъспор и Спарта (Прага).

Мачовете от 1/16-финалите на Лига Европа ще се изиграят на 16 и 23 февруари. Поставените отбори във всяка от двойките ще са домакини в реванша.

Участниците в жребия за 1/16-финалите на Лига Европа:

Поставени:
Аякс (Холандия), АПОЕЛ (Кипър), Бешикташ (Турция)*, Фенербахче (Туция), Фиорентина (Италия), Генк (Белгия), ФК Копенхаген (Дания), Лион (Франция), Османлъспор (Турция), Рома (Италия), Шалке 04 (Германия), Шахтьор Донецк (Украйна), Спарта Прага (Чехия), Сент Етиен (Франция), Тотнъм (Англия), Зенит (Русия)

Непоставени:
Андерлехт (Белгия), Астра (Румъния), Атлетик Билбао (Испания), АЗ Алкмаар (Холандия), Борусия М (Германия), Селта (Испания), Гент (Белгия), Апоел БШ (Израел), Краснодар (Русия), Легия Варшава (Полша), Лудогорец (България), Манчестър Юнайтед (Англия), Олимпиакос (Гърция), ПАОК (Гърция), Ростов (Русия), Виляреал (Испания)

Участници в жребия за Шампионската лига:

Поставени:
Арсенал (Англия), Наполи (Италия), Барселона (Испания), Атлетико Мадрид (Испания), Монако (Франция), Борусия Дортмунд (Германия), Лестър (Англия), Ювентус (Италия)

Непоставени:
ПСЖ (Франция), Бенфика (Португалия), Манчестър Сити (Англия), Байерн Мюнхен (Германия), Байер Леверкузен (Германия), Реал Мадрид (Испания), Порто (Португалия), Севиля (Испания)

Първите мачове от 1/8-финалите ще се изиграят на 14/15 и 21/22 февруари, а реваншите са на 7/8 и 14/15 март, като в тях домакини ще са поставените отбори.