ЦСКА записа първа победа от месец

OFFNews 28 октомври 2017 в 19:58 1568 0

Претентентът за титлата ЦСКА надви трудно с 1:0 Славия в двубой от 14-ия кръг на Първа лига и се доближи само на 2 точки от лидера Лудогорец преди дербито между разградчани и столичния Левски утре в Разград.

Победата е първа за ЦСКА от 20 септември насам, когато "червените" победиха Верея, а след това записаха три поредни равенства, които дадоха повод да се заговори за криза на "Българска армия".

Успехът срещу Славия дойде в 24-ата минута при първата по-опасна ситуация пред стража на "белите" Антонис Стериакис.

Вратарят на Славия отрази първия удар на Фернандо Каранга, но при добавката на Тиаго Родригес беше безпомощен.

До края на полувремето "червените" имаха още няколко възможности за гол, а Славия също имаше шанс при удар на Минчев, но вратарят на ЦСКА Витаутас Черниаускас спаси.

През втората част темпото спадна. ЦСКА търсеше втори гол, но така и не го постигна, но в крайна сметка постигна желаната победа и ще влезе в настроение в седмицата, която предшества мача с Лудогорец.