OFFNews 12 март 2023 в 18:50 1742 0

Футбол

Снимка Официален сайт на ЦСКА

Червените постигнаха важен успех

Отборът на ЦСКА запази аванса си от четири точки на върха в Първа лига след победа с 1:0 при гостуването на ЦСКА 1948 в село Бистрица. Влезлият като резерва Тобиас Хайнц реализира единствения гол в 67-а минута.

Така ЦСКА запази лидерската си позиция с 57 точки, четири повече от втория Лудогорец. ЦСКА 1948 пък допусна първа домакинска загуба този сезон и остава на трето място с 45 точки.

Двубоят се очакваше с голям интерес заради споровете между двата клуба през седмицата, като желанието на гостите срещата да се играе на Националния стадион "Васил Левски" не бе удовлетворено, което накара привържениците на тима да бойкотират срещата и да гледат двубоя от възвишение край стадиона.

Двата отбора изиграха посредствено първо полувреме, в което домакините имаха по-добри ситуации за гол. Още в 3-а минута Ангел Бастунов се озова на стрелкова позиция, но стражът на гостите Густаво Бусато спря с тяло удара.

Домакините бяха близо до попадение и в 29-а минута, но шут на Умарбаев бе париран от капитана на ЦСКА Юрген Матай.

За "армейците", които в този мач играха в черни екипи, Тибо Вион отправи точен удар от фаул в 21-а минута, а малко по-късно и Маурисио Гарсес стреля от дистанция, но отново не затрудни вратаря Даниел Наумов.

Домакините бяха по-активни в първите минути след почивката, но не успяха да затруднят сериозно Бусато.

Ключов момент в мача се оказа смяната на неубедителния Жеферсон с единственото попълнение на ЦСКА през зимата Тобиас Хайнц. Норвежецът влезе в игра в 64-а минута и три минути по-късно откри резултата. Хайнц бе изведен с великолепен пас от Дюкенс Назон, спечели единоборството с Ангел Лясков и технично прати топката в мрежата.

В 71-а минута ЦСКА 1948 изравни, но радостта на домакините бе кратка. Евгений Сердюк вкара, но след преглеждане на ситуацията с ВАР главният рефер Георги Кабаков отмени попадението, тъй като украинецът си поведе топката с ръка, преди да я прати в мрежата.

Хайнц бе близо до втори гол в 86-а минута, но техничният му удар премина встрани от вратата.

Голмайсторът в шампионата Ивайло Чочев можеше да изравни в 87-а минута, но с левия крак стреля покрай левия страничен стълб.

Останалите резултати от кръга:

Славия (София) - Арда 1924 (Кърджали) - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Тони Тасев 81-дузпа

Лудогорец (Разград) - Черно море (Варна) - 3:2 (1:2)
Голмайстори: 0:1 Исмаил Иса 8, 1:1 Кирил Десподов 20, 1:2 Исмаил Иса 34, 2:2 Кирил Десподов 73-дузпа, 3:2 Кирил Десподов 90+1
червен картон: Васил Панайотов (Черно море) – 72-а минута

от събота:
Септември (София) - Ботев (Пловдив) - 2:1 (1:1)
голмайстори: 2:1 Мартин Петков 21, 1:1 Дилан Мертенс 36, 2:1 Симеон Александров 68

Пирин (Благоевград) - Хебър 1918 (Пазарджик) - 2:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Даниел Кондраков 67, 2:0 Борис Тютюков 69

Спартак 1918 (Варна) - Локомотив (София) - 1:2 (1:1)
голмайстори: 0:1 Антонио Вутов 4, 1:1 Румен Руменов 9-дузпа, 1:2 Юлиан Ненов 50

Левски (София) - Ботев (Враца) - 2:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Уелтън 24, 2:0 Жереми Петрис 40

в понеделник от 17:30 часа играят: