ЦСКА се приближи на точка от Лудогорец

OFFNews 25 февруари 2022 в 19:35 3804 0

Снимка Официален сайт на ЦСКА

ЦСКА постигна рутинна победа с 4:0 над Ботев Враца в мач от 21-ия кръг на Първа лига.

„Червените“ решиха мача още до почивката, когато вкараха три гола: новото попълнение Маурисио Гарсес отбеляза дебютното си попадение в официален мач, а Жорди Кайседо и Юрген Матай направиха резултата класически още до края на първата част. Влезлият като резерва в този мач Георги Йомов оформи крайното 4:0.

Срещата се игра пред празни трибуни на стадион „Българска армия“ заради наказание на ЦСКА.

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов направи промени в състава и започна с двама нападатели – Жорди Кайседо и Бисмарк Чарлс, а освен Гарсес, като титуляр започна и Йоан Баи за сметка на национала Георги Йомов, който остана на пейката и се появи в игра след почивката.

„Червените“ поведоха с първата си голова атака в 26-а минута. Гарсес, който за първи път започна титуляр с червената фланелка, получи пас от Йоан Баи, успя да стигне до топката преди вратаря Костов и да я прати в опразнената врата.

Минута по-късно Юрген Матай се оказа непокрит в наказателното поле, но с глава прати топката в ръцете на вратаря.

В 35-а минута стражът на ЦСКА Густаво Бусато изпрати дълъг пас към Жорди Кайседо, който се освободен от противников играч и от границата на наказателното поле прецизно прати топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

Капитанът Матай отбеляза третия гол за домакините в добавеното време на първата част. Нидерландецът бе пласиран добре в наказателното поле и с глава отбеляза след центриране от корнер на Жеферсон.

Второто полувреме започна с голова ситуация пред вратата на ЦСКА. Карло Мухар върна топката неточно към Мено Кох и влезлият като резерва Мохамед Бентахар се озова на стрелкова позиция, но вратарят Бусато демонстрира рефлекс и спаси.

В 76-а минута Йомов вкара втория си гол за последните три шампионатни мача. Националът овладя добре топката след центриране на Матай и вкара за крайното 4:0.

Последваха нови възможности за ЦСКА на другите появили се като смени в мача – Яник Вилдсхут и Калоян Кръстев, но до ново попадение не се стигна.

С победата ЦСКА се приближи на точка до лидера Лудогорец, който утре приема Славия.

В друг мач от кръга, който се изигра днес, Локомотив Пловдив победи с 1:0 Царско село.