ЦСКА разгроми Дунав и продължава непобеден

OFFNews 05 август 2018 в 23:00 1403 0

ЦСКА разгроми Дунав Русе с 3:0 в двубой от третия кръг на Първа лига и продължава непобеден от старта на шампионата.

Двубоят на "Българска армия" беше генерална репетиция за "червените" преди сблъсъка с датския Копенхаген в третия предварителен кръг на Лига Европа в четвъртък.

ЦСКА събра 9 точки и оглавява еднолично класирането, като разликата с шампиона Лудогорец вече е пет точки. Бразилският голмайстор Мауридес даде аванс на „червените“ в 39-ата минута, а в добавеното време на първата част Мартин Ковачев си вкара автогол.

Младата звезда на българския футбол Кирил Десподов оформи крайния резултат в 56-ата минута след отлична индивидуална акция.

До края Дунав така и не стигна до почетно попадение, макар и да опита всичко по силите си. В 71-ата минута в игра се появи новото попълнение на ЦСКА Евандро, който беше близо до гол, но не успя да се разпише.

"Това е, което искам да виждам. ЦСКА вече се доближава до моята визия за играта", възкликна треньорът на "армейците" Нестор Ел Маестро, който си позволи да изрази оптимизъм преди мача с Копенхаген.