OFFNews 18 март 2023 в 20:28 1953 0

цска

Снимка Официален сайт на ЦСКА

"Червените" потрепериха, но взеха своето

Отборът на ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 срещу Спартак Варна у дома и запази аванса си от четири точки на върха в класирането пред втория Лудогорец в Първа лига.

Очакванията за лесен успех на лидера в таблицата срещу последния не се оправдаха, като играчите на Саша Илич и хилядите по трибуните на "Българска армия" трябваше да треперят до последно.

ЦСКА изигра силни първи 15 минути и именно в този период Маурисио Гарсес отбеляза единствения гол в мача.

С успеха "червените" събраха 60 точки и запазиха разликата от четири точки с Лудогорец. Спартак Варна остава на дъното с 12 точки.

ЦСКА започна силно и още в началните минути Гарсес стреля опасно, но вратарят на Спартак изби в корнер, а след това и Християн Петров опита далечен удар, който премина встрани от вратата.

Логично в 14-а минута "червените" поведоха след хубава атака отляво, завършила с центриране на Де Нойер към Туфегджич, който триково отклони към Гарсес, който оставен непокрит, стреля с левия крак във вратата.

След попадението ЦСКА намали темпото и позволи на Спартак да изнесе топката в по-предни позиции.

В 33-а минута гостите от Варна имаха отлична възможност да изравнят, след като Жоао Марио се откъсна сам срещу вратаря, но Бусато майсторски скъси ъгъла и спаси.

Веднага след почивката ЦСКА опита отново упражни натиск и Тобиас Хайнц бе близо до гол, но стреля в аут от удобна ситуация.

В 51-а минута и Дюкенс Назон изпусна отлична възможност за гол.

През втората част Спартак имаше шанс да изравни, но Бусато оттново се намеси решително при опит за удар на Родни Антуи.

Останалите резултати:

Хебър - Лудогорец 1:3 (1:1)
голмайстори: 0:1 Спас Делев 22, 1:1 Арсенио Валпорт 44, 1:2 Спас Делев 70, 1:3 Игор Тиаго 90+4