Славия изтръгна победата срещу Монтана

OFFNews 13 март 2021 в 15:04 2111 0

Снимка Официален сайт на Славия

Отборът на Славия победи трудно с 2:1 у дома Монтана в двубой от 21-ия кръг на футболното ни първенство след две попадения на Питър Макрилос през първото полувреме.

Първото от попаденията му падна в 32-ата минута. Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, където Питър Макрилос с глава отблизо се разписа за 1:0.

Само пет минути след това Николай Минков изравни след пробив отдясно и центриране на Александър Башлиев.

Минута преди изтичане на редовното време на първата част отново Макрилос се разписа във вратата на монтанци.
След почивката головите положения в двете наказателни полета липсваха и в крайна сметка резултатът се запази.

След този успех Славия има актив от 19 точки на десето място, докато монтанци са с точка по-малко на 12-та позиция.

Днес ще се изиграят и мачовете Ботев (Пд) - ЦСКА 1948 и Ботев (Враца) - Левски.

В първите два мача от кръга в петък Лудогорец спечели с 1:0 срещу Арда, а мачът Локомотив (Пд) - Берое завърши без победител - 1:1.

Разградчани вече имат 11 точки аванс на върха пред съставите на Локомотив и ЦСКА.