Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Славия измъкна точка от Берое

OFFNews 21 февруари 2021 в 16:35 1956 0

Снимка beroe.bg

Отборът на Славия спечели точка при гостуването на Берое в двубой от 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят в Стара Загора завърши 1:1, като гостите от "Овча купел" стигнаха до ремито в самия край на мача.

Мачът започна добре за домакините, които откриха резултата в 12-ата минута.

Тогава Георги Ангелов продължи с глава към задната греда центриране от корнер, където бе непокритият Гаюс Макоута и халфът без проблем прониза вратаря Вуцов за 1:0. В 68-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терета, след като Крум Стоянов получи втори жълт картон.

Така Славия успя да изравни в 86-ата минута, когато реферът Георги Кабаков отсъди дузпа за игра с ръка на Охене и резервата Ивайло Димитров я реализира за 1:1.

В добавеното време и домакините имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. Така Берое събра 32 точки и върви пети в класирането. Славия е с 13 и заема същата позиция във временното подреждане.