Швейцария изхвърли Франция от Евро 2020

OFFNews 29 юни 2021 в 01:03 2049 0

Отборът на Швейцария поднесе най-голямата сензация на Евро 2020, след като в драматичен 1/8-финал отстрани световния шампион Франция от надпреварата.

До неочакваната развръзка се стигна след продължения и дузпи, след като в редовното време двата тима завършиха 3:3. Първото полувреме мина под знака на швейцарците, които поведоха с гол в 15-ата минута чрез Харис Сеферович.

В 55-ата минута “кръстоносците” можеха да удвоят, но Рикардо Родригес пропусна дузпа. В рамките на две минути Карим Бензема изведе Франция напред, а в 75-ата минута с ефектен удар Пол Погба направи 3:1.

Французите вече се виждаха победители, но съперникът не се предаде. Сеферович вкара втори гол и върна интригата.

В последната минута на редовното време Марио Гавранович вкара за 3:3 и мачът влезе в продължения. В продълженията нямаше нови голове, а при дузпите съдбоносната грешка допусна Килиан Мбапе. Така Швейцария ще игра на 1/4-финалите с отбора на Испания, който отстрани Хърватия с 5:3 след продължения.