Севиля чака Интер или Шахтьор Донецк на финала в Лига Европа

OFFNews 17 август 2020 в 00:41 2309 0

Испанският Севиля се класира на финала в Лига Европа, след като обърна от 0:1 до 2:1 соченият предварително за фаворит Манчестър Юнайтед в полуфинална среща, играна на стадиона в Кьолн.

Съперник на андалусийците в битката за трофея ще бъде победителят от двойката Интер - Шахтьор Донецк, които играят днес.

Бруно Фернандеш даде аванс на Манчестър Юнайтед от дузпа още в 8-ата минута. Сусо изравни в 26-ата минута. След паузата "червените дяволи" упражниха сериозен натиск, като на няколко пъти стражът на Севиля Ясин Буну се оказваше последната преграда.

Така се стигна до 78-ата минута, когато резервата Люк Де Йонг наказа грешка в защитата на Манчестър Юнайтед и донесе успеха за своя тим, който ще играе за шести път на финал във втория по сила европейски клубен турнир.

Севиля е абсолютния господар на Лига Европа, като има пет трофея.