Реал Мадрид докосва 13-ата

OFFNews 01 май 2018 в 23:52 2688 0

Европейският клубен първенец Реал Мадрид продължава да върви към спечелването на 13-и трофей от КЕШ/Шампионската лига, след като се класира за финала в Киев.

Това стана след зрелищно равенство 2:2 с Байерн Мюнхен на "Сантяго Бернабеу", като успехът в първия мач с 2:1 се оказа решителен за продължаването напред на "белия балет".

Гостите поведоха с гол на Йошуа Кимих още в 3-ата минута, като това беше най-доброто начало за баварския гранд. В 11-ата минута французинът Карим Бензема изравни, а отново той в 46-ата минута се възползва от груба грешка на Свен Улрайх, за да изведе домакините напред.

В 63-ата минута Хамес Родригес възстанови равенството, а до края напрежението не спадна, а на няколко пъти вратарят на Реал Кейлор Навас се отличи с впечатляващи намеси.

Съперник на водения от Зинедин Зидан тим в украинската столица ще бъде победителят от двойката Ливърпул - Рома. Преди реванша в Рим в сряда вечер по-близо е Ливърпул, който спечели първия мач с 5:2.

Реал Мадрид - Байерн 2:2 (4:3 общ резултат)